تاریخچه

لیمو شیرین که نام دیگر آن در زبان انگلیسی موسامبی است، بدون شک یکی از بهترین مرکباتی است که طبیعت به ما هدیه کرده است. خواص لیمو شیرین برای سلامت تنها دلیل محبوب بودن این میوه نیستند، محققان می‌گویند اغلب افراد طعم آن را دوست دارند و طعم مطبوع آن که باعث ایجاد حس طراوت می‌شود. ویتامین ث فراوان موجود در لیمو شیرین سیستم ایمنی بدن را در مقابل امراض و بیماری‌های بسیاری تقویت می‌کند، به همین دلیل تاکید می‌شود که افراد لااقل در فصل سرما و در زمان شیوع بیماری‌ها، هر روز یک لیوان از آب آن بنوشند.

لیمو شیرین از مرکبات بسیار مفید و دارای طبع سرد و خشک است. لیمو شیرین با داشتن منبع غنی ویتامین C، اسید سیتریک، مس و آهن یکی از مفیدترین میوه‌ها برای درمان بیماری ها است. در صورت مصرف لیمو شیرین با پوست داخلی بیش از ۷۷ میلی‌گرم ویتامین C به بدن می‌رسد. خواص لیمو شیرین به درمان سرماخوردگی، سلامت استخوان و کاهش کلسترول کمک بسیار می‌کند. در این مقاله چطور شما را با خواص لیمو شیرین برای سلامتی و بهبود بیماری ها آشنا خواهیم کرد.آب لیمو شیرین به دلیل مزه ملایم تری که نسبت به پرتقال دارد، بیشتر از خود میوه آن استفاده می شود. در هند، این میوه در مرداد تا شهریور و آذر تا فروردین در دسترس است.

لیمو شیرین، یک میوه پرکاربرد و پر از مزیت، با طعمی ملس است. این میوه فوق العاده، ارزش تغذیه های بسیار زیادی دارد. به شکل نوشیدنی، مربا، ترشی، آبنبات، اسنک و شربت می توان آن را مصرف کرد. آب لیمو شیرین نیز کاربردهای فراوانی دارد و در سالادها و همچنین برای مزه دار کردن گوشت به کار می رود.

لیمو شیرین به همان میزان که یک منبع سرشار از ویتامین ث است دارای، مس، آهن و پتاسیم بوده، کالری و چربی آن بسیار کم است و در کنارطعم و عطر مطبوعی که دارد، دارای خواص مولتی ویتامین ِ تراپوتیک است و به خودی خود فواید زیادی برای حفظ سلامت بدن به همراه دارد. آب لیمو شیرین یا همان موسامبی در کشور هند یک نوشیدنی خیابانی معروف و محبوب است. دلیل این محبوبیت علاوه بر خواص غذایی این نوشیدنی، با توجه به شرایط اقلیمی آن منطقه خاصیت خنک کننده این نوشیدنی است. بر خلاف لیمو ترش، موسامبی حالت اسیدی ندارد و طعم شیرین و عطر خوش آن بهانه‌ای است برای استفاده از عصاره یا اسانس این میوه در صنعت و برای تهیه محصولاتی مثل مایع ظرفشویی و همین‌طور برای طعم دار کردن مواد غذایی در آشپزی.

لیمو شیرین

فواید و خواص

لیمو شیرین

ارزش غذایی در 100 گرم

لیمو شیرین